Więcej

">

tel. 95 755 93 71, czg12@czg12.pl

20 lat gospodarki odpadami (12.10.2017r.)

12 października 2017r. w Hotelu „Woiński SPA” w Lubniewicach odbyła się uroczystość podsumowująca 20 lat działalności Celowego Związku Gmin CZG-12. Podczas spotkania przedstawiono rys historyczny Związku, plany na przyszłość oraz przedstawiono założenia w planach związanych z osiągnięciem wymaganych poziomów odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych do roku 2030. Podczas jubileuszowej konferencji Przewodniczący Zarządu Związku – Tadeusz Pietrucki, podziękował burmistrzom, wójtom i delegatom za wieloletnią współpracę. Jubileuszowe statuetki i medale instytucjom i firmom zaangażowanym w działania związane z ochroną środowiska w regionie wręczyli Przewodniczący Zgromadzenia Związku Burmistrz Sulęcina – Dariusz Ejchart oraz Wiceprzewodniczący Zgromadzenia Związku Burmistrz Lubniewic – Tomasz Jaskuła. Statuetki odebrali m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gorzowie Wlkp., Organizacji Odzysku Opakowań REKOPOL S.A. Przy okazji podziękowano również za osobiste zaangażowanie i wieloletnią pracę na rzecz Związku wieloletnim pracownikom biura CZG-12.

Dziękując za zaangażowanie w sprawy związane z ochroną środowiska i gospodarką odpadami w regionie na ręce Przewodniczącego Zarządu Związku – Tadeusza Pietruckiego wręczono liczne podziękowania i gratulacje. Po części oficjalnej odbył się koncert sławnego jazzmana Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego i jego zespołu.

Celowy Związek Gmin CZG-12 dziękuje za wspólne lata wszystkim samorządom, instytucjom i firmom, które współpracowały i nadal będą współpracować z Celowym Związkiem Gmin CZG-12 w celu propagowania działań zmierzających do ochrony środowiska w regionie oraz rozbudowy nowoczesnego systemu gospodarki odpadami.

Patronat Medialny nad wydarzeniem objęła Gazeta Lubuska.

Galeria – Jubileuszowa Konferencja CZG-12