Facebook
LikeBox
Facebook By Weblizar Powered By Weblizar
czg12 | Re.akcja
15724
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15724,page-parent,page-child,parent-pageid-15716,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,side_menu_slide_with_content,width_370,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

Re.akcja

RE.AKCJA to program wsparcia działań na rzecz edukacji ekologicznej. Od 2018 roku Celowy Związek Gmin CZG-12 przeznaczył 15.000 na wspieranie Instytucji Kultury w projektach służących podnoszeniu kultury ekologicznej, tworzenia miejsc mających na celu dzielenie się rzeczami i przedmiotami oraz na popularne działania w formie konkursów, pikników i akcji.

Fundusze co roku trafiają do Domów Kultury, Bibliotek i innych podmiotów działających w zakresie Kultury w gminach członkowskich Związku.

Instytucja Kultury z jednej gminy może pozyskać  max. 1000,00 zł brutto na swój projekt.

Logo CZG-12 do umieszczania na materiałach promocyjno-informacyjnych:

1. Logo CZG-12 (nowe, 16 gmin) (jpg) – pobierz

2. Logo CZG-12 (nowe, 16 gmin,bez tła) (png) – pobierz

 

Serdecznie zapraszamy do współpracy 🙂

Cel:

– realizacja warsztatów recyklingowych uczących ponownego wykorzystania odpadów w codziennym życiu i mających na celu wzrost świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży. Wsparcie CZG-12 obejmowałoby pokrycie kosztów osobowych, np. zatrudnienie osoby prowadzącej warsztaty, zakup nagród;

 

konkursy mające na celu wzrost świadomości i kultury ekologicznej (plastyczne, literackie, inne). Wsparcie CZG-12 może obejmować zakup nagród dla laureatów.

 

akcja/happening o charakterze ekologicznym zakładająca trwały efekt, np. mural, tablica informacyjna, wystawa itp. Wsparcie CZG-12 może być w tym przypadku skierowane na pokrycie kosztów osobowych, zakup trwałych elementów wyposażenia (np. tablicy informacyjno-edukacyjnej).

Projekty, które uzyskają wsparcie CZG-12 mogą też otrzymać dodatkowe wsparcie, np. organizację stoiska CZG-12 podczas wydarzenia plenerowego, udział pracownika CZG-12 w prelekcji na temat odpadów, promocję wydarzenia, pomoc w organizacji konkursu.

 

Projekty do wsparcia wybrane będą w trybie konkursowym, dlatego jedna Instytucja Kultury może zgłosić do konkursu więcej niż jeden wniosek o wsparcie. Realizacja projektów nastąpi na podstawie Porozumienia pomiędzy Celowym Związkiem Gmin CZG-12 a Instytucją Kultury.