Więcej

">

tel. 95 755 93 71, czg12@czg12.pl

Warsztaty edukacyjne dla seniorów

Celowy Związek Gmin CZG-12 w dniach 16 – 19 października br. przeprowadził warsztaty edukacyjne dla seniorów. Warsztaty “Chemia nie tylko dla zielonych” poświęcone były tematom związanym z gospodarka odpadami, zwłaszcza bioodpadami oraz sposobach na utrzymanie czystości w gospodarstwach domowych za pomocą ekologicznych środków.

Warsztaty zostały przeprowadzone dla 6 grup: Klubu Senior + i Uniwersytetu III Wieku w Międzyrzeczu, Uniwersytetu III Wieku w Kostrzynie nad Odrą, Klubu Senior+ w Krzeszycach, Lubniewickiego Klubu Seniora “Gorące Serca”, Klubu Senior + w Sulęcinie i Żubrowie oraz dla członków Uniwersytetu III Wieku z Sulęcina.

Okazuje się, że warto seniorom przypomnieć zapomniane metody na walkę z trudnymi zabrudzeniami i czasem zrezygnować z zakupu kolejnego środka chemicznego na rzecz bardziej przyjaznych (dla człowieka i środowiska) preparatów. Podczas spotkania zwrócono szczególną uwagę na środki czystości i kosmetyki, które bardzo często przepakowane są powietrzem i generują dużo odpadów przez wielowarstwowość zapakowania. Wspomnieliśmy też o ważnej kwestii, szczególnie jesienną porą – prawidłowej zbiórce bioodpadów.

Spotkanie było realizowane przy udziale p. Justyny Piwońskiej Ekosfera , która z wielką pasją przedstawiła proste sposoby na utrzymanie naszych domów w czystości a w zgodzie z naturą. Dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów “Chemia nie tylko dla zielonych ” za 4 dni pełne ciekawych rozmów.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu “Podnoszenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i dorosłych w roku 2023.”

„Zadanie (z)realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej”.