Więcej

">

tel. 95 755 93 71, czg12@czg12.pl

Miecia w Łagowie !

Celowy Związek Gmin CZG-12 wraz z Gminą Łagów serdecznie zaprasza do udziału w akcji “Zamień odpadki na kwiatki” oraz odwiedzenia niezwykłej śmieciarki Mieci. We wnętrzu pojazdu nie znajdziemy odpadów, a wystawę pokazującą jak ważny w życiu każdego z nas jest recykling oraz jak wygląda życie butelki PET. Z tego względu szczególnie zapraszamy 21 kwietnia br. do udziału w wydarzeniu dzieci z przedszkoli i ze szkół podstawowych. 

Miecia to mobilna strefa edukacyjna, która podróżuje po wielu miejscach w Polsce. Tym razem zawita do województwa lubuskiego. Kto nie może przybyć aby zobaczyć tą wyjątkową śmieciarkę może odbyć wirtualny spacer. Wystarczy wejść na stronę www.miecia.pl i poznać wnętrze pojazdu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu, do zwiedzania Mieci i do przynoszenia małogabarytowych odpadów elektrycznych i elektronicznych w ramach akcji „Zamień odpadki na kwiatki”. Miejsce wydarzenia: Amfiteatr w Łagowie (21.04.2023r. , godz. 12.00- 16.00).

Akcja organizowana jest przez Celowy Związek Gmin CZG-12 przy współpracy z Gminą Łagów i Organizacją Odzysku Opakowań REKOPOL S.A. z Warszawy.