Więcej

">

tel. 95 755 93 71, czg12@czg12.pl

Festyn Ekologiczny “SEGREGUJ ODPADY – TO SIĘ OPŁACA!”-podsumowanie

DZIĘKUJEMY MIESZKAŃCOM SULĘCINA, OŚNA LUBUSKIEGO, ŁAGOWA I LUBNIEWIC ZA CZYNNE UCZESTNICTWO W AKCJI “ZAMIEŃ ODPADKI NA KWIATKI” I WSPÓLNĄ ZABAWĘ PODCZAS FESTYNU!

27 kwietnia br. (sobota) w Parku Miejskim w Sulęcinie (przy Kontenerze Kultury) od 12.00 do 16.00  wspólnie dzieliliśmy się wiedzą o prawidłowej gospodarce odpadami oraz o metodach ochrony środowiska.

W tych działaniach pomogli nam pracownicy Nadleśnictwa Sulęcin, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, pracownicy Urzędu Miejskiego. Twórczo-kreatywne warsztaty, podczas których można było stworzyć wielkie papierowe konstrukcje i czerpać radość w zabawie bez zabawek zapewnili zawsze uśmiechnięci animatorzy z Pracowni Twórczej DWORZEC TWORZEC z Międzyrzecza, a sympatyczne Panie ze Stowarzyszenia MAM POMYSŁ pomogły uszyć praktyczne woreczki na warzywa i owoce kupowane w sklepie wykorzystując do tego stare i niepotrzebne firanki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziękujemy Organizacji Odzysku Opakowań REKOPOL S.A. za objęcie wydarzenia Patronatem oraz możliwość udostępnienia materiałów edukacyjnych, z którymi mieszkańcy jeszcze przez kilka dni mogą się zapoznać 🙂 W gablotach w Parku Miejskim (od strony szkoły) zostało umieszczonych 9 plakatów z informacjami o tym dlaczego warto segregować odpady – przypominamy także jako CZG-12 o 11 maja DNIU BEZ ŚMIECENIA!

Wystawa

 

Podziękowania należą się również Sulęcińskiemu Ośrodkowi Kultury za udostępnienie Kontenera Kultury i zapewnienie sprawnej organizacji imprezy.

Za sprawne i szybie przekazywanie informacji o Festynie i akcji dziękujemy również Patronom Medialnym:

Podczas Festynu wydawaliśmy ok 250 kwiatków dla mieszkańców w ramach akcji ZAMIEŃ ODPADKI NA KWIATKI. Dziękujemy, że pamiętacie o tym by odpady trafiały we właściwe punkty zbiórki

Więcej zdjęć: www.sulecin.pl