Więcej
">Celowy Związek Gmin CZG-12 we współpracy z Fundacją Ekologiczną ARKA oraz Nadleśnictwem Dębno, Sulęcin i Międzyrzecz zorganizował w dniach 21 – 23 września spotkania edukacyjne dla wybranych grup szkolnych i przedszkolnych. Eko-lekcje w plenerze to kolejna forma edukacji ekologicznej, którą proponujemy placówkom oświatowym w celu podniesienia wiedzy na temat selektywnej zbiórki odpadów, ale także uwrażliwienia najmłodszego pokolenia na problemy środowiska. Spotkania realizowane były w ramach projektu „Kultura segregacji” realizowanego przez Organizację Odzysku Opakowań REKOPOL S.A. z Warszawy.
Podczas spotkań dzieci uczestniczyły w 4 warsztatach edukacyjnych ( po ok. 15 minut na jednym warsztacie). Forma przekazywanej wiedzy była dostosowana do wieku dzieci, i tak najmłodsi dopasowywali odpady do odpowiednich pojemników, dopasowywali elementy do odpowiednich gier ekologicznych zaś starsi mogli wytworzyć prąd w kinie rowerowym 🙂 W młodszych grupach zaangażowano opiekunów do produkcji prądu 🙂
W zajęciach udział mogły wziąć tylko wcześniej zgłoszone grupy szkolne/przedszkolne liczące max. do 30 osób na jedną grupę. W sumie w zajęciach wzięło udział blisko 800 dzieci z 21 placówek oświatowych z Kostrzyna nad Odrą, gminy Sulęcin i gminy Międzyrzecz.
EKO-LEKCJE W PLENERZE organizowane były przy wsparciu Organizacji Odzysku Opakowań Rekopol S.A. w ramach projektu „Kultura Segregacji”. Swoją cegiełkę w organizację wydarzenia dołożył również: Urząd Miejski w Kostrzynie nad Odrą, Urząd Miasta i Gminy Sulęcin, Urząd Miejski w Międzyrzeczu.
Relację z wydarzeń będzie można oglądać na profilu społecznościowym CZG-12
(Facebook: @CelowyZwiazekGminCZG12)
Dziękujemy:)