Więcej

">

tel. 95 755 93 71, czg12@czg12.pl

EKO-LEKCJE W PLENERZE 21-23.09.2021

Celowy Związek Gmin CZG-12 we współpracy z Fundacją Ekologiczną ARKA oraz Nadleśnictwem Dębno, Sulęcin i Międzyrzecz zorganizował w dniach 21 – 23 września spotkania edukacyjne dla wybranych grup szkolnych i przedszkolnych. Eko-lekcje w plenerze to kolejna forma edukacji ekologicznej, którą proponujemy placówkom oświatowym w celu podniesienia wiedzy na temat selektywnej zbiórki odpadów, ale także uwrażliwienia najmłodszego pokolenia na problemy środowiska. Spotkania realizowane były w ramach projektu “Kultura segregacji” realizowanego przez Organizację Odzysku Opakowań REKOPOL S.A. z Warszawy.

Podczas spotkań dzieci uczestniczyły w 4 warsztatach edukacyjnych ( po ok. 15 minut na jednym warsztacie). Forma przekazywanej wiedzy była dostosowana do wieku dzieci, i tak najmłodsi dopasowywali odpady do odpowiednich pojemników, dopasowywali elementy do odpowiednich gier ekologicznych zaś starsi mogli wytworzyć prąd w kinie rowerowym 🙂 W młodszych grupach zaangażowano opiekunów do produkcji prądu 🙂

W zajęciach udział mogły wziąć tylko wcześniej zgłoszone grupy szkolne/przedszkolne liczące max. do 30 osób na jedną grupę. W sumie w zajęciach wzięło udział blisko 800 dzieci z 21 placówek oświatowych z Kostrzyna nad Odrą, gminy Sulęcin i gminy Międzyrzecz.

Fotorelacja:

 

EKO-LEKCJE W PLENERZE organizowane były przy wsparciu Organizacji Odzysku Opakowań Rekopol S.A. w ramach projektu “Kultura Segregacji”. Swoją cegiełkę w organizację wydarzenia dołożył również: Urząd Miejski w Kostrzynie nad Odrą, Urząd Miasta i Gminy Sulęcin, Urząd Miejski w Międzyrzeczu.

Relację z wydarzeń będzie można oglądać na profilu społecznościowym CZG-12

(Facebook: @CelowyZwiazekGminCZG12)

 

Dziękujemy:)