Więcej

">

tel. 95 755 93 71, czg12@czg12.pl

KONKURS ! “SEGREGACJA JAK Z OBRAZKA – TWORZYMY KOMIKS” – wyniki

 “SEGREGACJA JAK Z OBRAZKA – TWORZYMY KOMIKS”

W Wyniku obrad Jury I MIEJSCE  w konkursie zajęła praca pt. „TRASH PANDA I ŁACIATY” autorstwa Aleksandry S. uczennicy ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sulęcinie.

II miejsce: praca pt. „ECO-Ludzka Rodzinka” autorstwa Zofii B., uczennicy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sulęcinie.

III miejsce: „Śmieciowi Bohaterowie” autorstwa Pawła K. , ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Dekerta w Bledzewie.

Scenariusze okazały się bardzo ciekawe, zwłaszcza prace laureatów okazały się warte szczególnej uwagi. Wybór pracy, która w najlepszy sposób odzwierciedla ideę konkursu a jednocześnie niesie walory edukacyjne nie była łatwa i o zwycięstwie decydował głównie ciekawy opis historii oraz inny punkt widzenia na problem odpadów w naszym środowisku. Decyzja nie była łatwa, dlatego dla autorów wszystkich prac  CZG-12 przygotował upominki rzeczowe. 

Jury:

Roman Sakowski

– Wszechstronnie uzdolniony artysta-malarz. Instruktor plastyki. Motywem przewodnim prac artysty jest pejzaż lub struktura miasta, otaczający świat taki jaki jest, z tym co dobre i
złe. Był uczestnikiem wielu plenerów na terenie kraju oraz reprezentował swoje prace na wystawach poplenerowych. Jego dzieła można zobaczyć m.in. w galerii klubu wojskowego w Wędrzynie.

 

Anna Sobańska

– Prezes Fundacji Ekologicznej EkoArka z siedzibą w Jaworze. Wieloletnia koordynatorka akcji edukacyjnych i ekologicznych Fundacji Ekologicznej Arka. Czynnie włącza się w działania na rzecz środowiska, edukuje i angażuje do działań ekologicznych dzieci, młodzież i dorosłych.

 

Katarzyna Radej

– pracownik Działu Edukacji Ekologicznej Celowego Związku Gmin CZG-12.

 

 

Celowy Związek Gmin CZG-12 zaprasza dzieci w wieku szkolnym (klas IV-VIII) uczących się w szkołach podstawowych (publicznych i niepublicznych) zlokalizowanych na terenie Celowego Związku Gmin CZG-12 do udziału w konkursie na najlepszy scenariusz KOMIKSU o tematyce związanej z zasadami gospodarki odpadami i ochroną środowiska.

Ze względu na naukę zdalną, przerwę świąteczną oraz ferie w woj.lubuskim wydłużamy termin przysyłania prac!

Termin przesyłania prac: do 28 lutego 2022r.

 

Zmiany wynikające z wydłużenia terminu konkursu:

Zgodnie z § 7 pkt 8  Celowy Związek Gmin CZG-12 zmienia terminy rozstrzygnięcia konkursu:

– zmianie ulega punkt 5  § 1: „Konkurs trwa od 18 listopada 2021r. do 28 lutego 2022r. Ogłoszenie wyników nastąpi 16 marca 2022r.”

– zmianie ulega punkt 1 § 4: „Zgłoszenie uczestnictwa w Konkursie musi nastąpić w terminie do dnia 28 lutego 2022r. (…)”

– zmianie ulega punkt 3 podpunkt 2 § 5: „II etap: – do dnia 16 marca 2022r. złożone do CZG-12 Formularze zgłoszenia wraz z pracami konkursowymi poddane zostaną ocenie formalnej przez Komisję, tj. ocenie zgodności z postanowieniami Regulaminu przez Komisję Konkursową.”

– zmianie ulega punkt 4 § 6: „Rozstrzygniecie konkursu zostanie ogłoszone najpóźniej w dniu 16 marca 2022r. poprzez informację na stronie internetowej http://czg12.pl/, portalach społecznościowych oraz w innych mediach z nim współpracujących .”

 

Pliki do pobrania:

  1. REGULAMIN KONKURSU “Segregacja jak z obrazka – tworzymy komiks” – pobierz
  2. ZAŁĄCZNIKI DO KONKURSU “Segregacja jak z obrazka – tworzymy komiks” – pobierz
  3. PLAKAT KONKURSU “Segregacja jak z obrazka – tworzymy komiks” – pobierz

 

 

Dla kogo jest konkurs?

Jeśli masz zdolność przenoszenia swoich myśli w błyskotliwe  dialogi, jeśli jesteś wrażliwy/wa na problemy związane z zanieczyszczaniem środowiska, jeśli chcesz w oryginalny sposób dotrzeć do swoich rówieśników i uświadomić ich o prawidłowych zasadach gospodarki odpadami – to ten konkurs jest dla ciebie!

Jeśli jesteś uczniem kl. IV-VIII szkoły podstawowej zlokalizowanej w jednej z gmin członkowskich Celowego Związku Gmin CZG-12, tj. gminy Bledzew, Cybinka, Dębno, Górzyca, miasta Kostrzyn nad Odrą, gminy Krzeszyce, Lubniewice, Łagów, Międzyrzecz, Ośno, Rzepin Słońsk, Sulęcin, Torzym i Witnica –  to ten konkurs jest dla ciebie!

 

 

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie?

Po pierwsze nagrody !!! Praca laureata zostanie wydana w wersji papierowej i będzie stanowiła materiał edukacyjno-promocyjny na terenie CZG-12. Dodatkowo autor zwycięskiej pracy otrzyma nagrodę rzeczową w postaci tableta graficznego 🙂

Po drugie – dla zwiększenia działań edukacyjnych związanych z gospodarką odpadami i ochroną środowiska w naszym regionie.

Po trzecie – dla własnej satysfakcji. Udział w konkursie to także Twój wkład w działania na rzecz ochrony środowiska.

Organizator zakłada również  wyróżnienie prac dla laureatów II i III miejsca.

 

 

Ramy czasowe konkursu:

Konkurs trwa od 18 listopada 2021r.  do 28 lutego 2022r.

Dostarczenie prac na konkurs: do 28 luty 2022r. (I etap – szkolny)

Praca Komisji Konkursowej i ogłoszenie wyników konkursu: do 16 marca 2022r. (II etap)

 

Jak dostarczyć pracę?

Prace konkursowe wraz z podpisanymi załącznikami należy dostarczyć wyłącznie drogą elektroniczną na adres: edukacja@czg12.pl

  • przesłane pliki powinny być w formacie PDF lub XDOC (Microsoft Word) napisane czcionką w j. polskim rozmiar 12
  • praca konkursowa powinna mieścić się na max. 4 stronach formatu A4
  • praca konkursowa musi posiadać tytuł, być spójna z celami konkursu i służyć zmianie zachowania lub wzmacniać pozytywne działania na rzecz środowiska przy czym nie może wzbudzać agresji czy nietolerancji i zawierać słów powszechnie uznanych za obraźliwe.

Szczegółowe zasady udziału w konkursie opisane są w Regulaminie konkursu “Segregacja jak z obrazka – tworzymy komiks”.

 

Etapy konkursu:

I etap (szkolny) polega na wybraniu przez koordynatora z placówki oświatowej pięciu (5) prac, które zostaną dostarczone na konkurs wraz z wymaganymi załącznikami. Etap trwa do 12 stycznia 2022r.

II etap polega na ocenie prac przez Komisję Konkursową. Etap trwać będzie do 16 marca 2022r.

 

 

Więcej informacji/koordynator konkursu ze strony Organizatora:

Dział edukacji ekologicznej Celowego Związku Gmin CZG-12

P. Katarzyna Radej

tel. 95 755 93 71

kom. 693 371 974

edukacja@czg12.pl